aktualizováno: 18.01.2023 17:31:06 

KLUB RUČNÍHO PLETENÍ

ujímání

Nevidíte video?

Přesvědčte se, že používáte nejnovější verzi Adobe Flash Player.
Pro přehrávání videa potřebujete mít povolený javascript ve vašem prohlížeči.

 

Ujímání a splétání ok ve sdílených videoukázkách
Garnstudio DROPS DESIGN

doplněno o české popisky

2 oka splést hladce

Pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak ujmout 1 oko je uplést 2 oka najednou hladce, jakoby šlo o 1 oko. Ve videoukázce vidíme, jak nejprve spleteme 2 oka hladce za přední nit - výsledné oko pak směřuje doprava (). Po té spleteme 2 oka hladce za zadní nit (anglicky) - výsledné oko pak směřuje doleva ().

2 oka splést přetažením

Videoukázka zobrazuje jak spleteme 2 oka přetažením: 1 oko sejmeme hladce, další oko upleteme hladce, pak sejmuté oko přes něj přetáhneme (). Výsledné oko směřuje doleva - tedy má stejný vzhled jako při spletení dvou ok hladce za zadní nit.
 

 

2 oka splést obrace

Při ujímání v obrace pletené ploše splétáme 2 oka obrace (). V naší ukázce můžeme sledovat postup při tzv. kontinentálním, evropském splétání (příze vedena z levé ruk) a pak také metodu tzv. americkou (příze vedena z pravé ruky).

2 oka splést obrace za zadní nit (anglicky)

Když máme podle návodu: 2 oka splést obrace za zadní nit (anglicky) - tak tady přesně uvidíme, jak na to. Nejprve nabereme 2 oka na pravou jehlici, přetočíme je a přesuneme je zpět na levou jehlici jedno po druhém. Pak upleteme obě oka najednou obrace za zadní nit.
Jak si můžeme všimnout, spojená oka mají z druhé strany úplně stejný vzhled jako když spleteme 2 oka přetažením, což se může hodit například když ujímáme pro raglán v obou - lícových i rubových řadách.

 

Ujímání a splétání ok podle obrázků


Upozornění:

Naskenované obrázky v této sekci jsou zde pouze pro studijní účely. 
Není dovoleno je stahovat, kopírovat nebo zveřejňovat jinde na internetu.

 

 

get and paste code

Klub ručního pletení děkuje autorům za laskavé svolení s uveřejněním naskenovaných obrázků pro studijní účely začínajících pletařek.


 

 

 

CZIN.eu Pridat.eu Seznam S-Rank

 

Follow