aktualizováno: 18.01.2023 17:31:06 

KLUB RUČNÍHO PLETENÍ

přidávání

Nevidíte video?

Přesvědčte se, že používáte nejnovější verzi Adobe Flash Player.
Pro přehrávání videa potřebujete mít povolený javascript ve vašem prohlížeči.

 

Přidávání ok ve sdílených videoukázkách
Garnstudio DROPS DESIGN

doplněno o české popisky

Přidání oka rozpletením

Když chceme pleteninu rozšířit, přidáváme oka. Nejčastěji přidáváme oka na lícové straně. Je mnoho způdobů, jak lze oko do pleteniny přidat. Toto video ukazuje, jak přidat oko rozpletením jednoho oka na dvě oka.

Přidání  rozpletením 1 oka na 3

Video zobrazuje přidání 2 ok rozpletením 1 oka na 3 oka

Přidání oka nahozením

Tento typ přidávání nových ok vytváří v pletenině ozdobné dírky. Ve videu vidíme, jak přidat 1 oko nahozením. Zhruba v polovině ukázky práci otočíme a ukážeme, jak plést v následující řadě nahození za přední a jak za zadní nit a jaký efekt to zanechá v pletenině: zda vzniknou větší či malé dírky. Pleteme-li nahození za zadní nit, oka se přetočí a dírka se tak zmenší.

Neviditelné přidání oka

Toto video zobrazuje téměř neviditelný způsob přidání oka. Přidání oka z pravé strany: zepředu nabereme levou jehlicí příčné vlákno mezi dvěma oky a upleteme 1 oko hladce za zadní nit. Přidání oka z levé strany: zezadu nabereme levou jehlicí příčné vlákno mezi dvěma oky a upleteme 1 oko hladce za přední nit.

Přidání oka obtočením jehlice (smyčkou)

Obvyklý a velmi jednoduchý způsob přidání oka - vytvoří malou dírku.
Ve videu je zobrazeno dvakrát, jak vytvoříme smyčku na pravé jehlici vláknem příze vedeným směrem od nás. Chceme li, aby se oko klonilo spíše doleva, vytvoříme smyčku na pravé jehlici s vláknem vedeným směrem k nám.

Přidání vypletením oka z předchozí řady

Toto je skvělá metoda pro téměř nepostřehnutelné přidání oka do pleteniny vypletením z oka předchozí řady. Můžeme to udělat před nebo po upletení oka - tedy z levé nebo z pravé strany, jak je vidět ve videoukázce.
Vypletení z pravé strany: vpíchneme levou jehlici do oka o 2 řady níž pod prvním okem na pravé jehlici. Nabereme přízi a upleteme oko hladce za zadní nit.
Vypletení z levé strany: vpíchneme pravou jehlici do oka o 1 řadu níž pod prvním okem na levé jehlici, nabereme přízi a navlékneme ji na levou jehlici. Toto nové oko upleteme hladce. Následující oko upleteme samostatně jako obvykle.

   

 

 

 


Upozornění:

Naskenované obrázky v této sekci jsou zde pouze pro studijní účely.

Není dovoleno je stahovat, kopírovat nebo zveřejňovat jinde na internetu.


Ke zvětšení obrázků použijte lupu ve svém prohlížeči.

 

 

Tuto stránku si již prohlédlo pletařek.

Klub ručního pletení děkuje autorům za laskavé svolení s uveřejněním naskenovaných obrázků pro studijní účely začínajících pletařek.


 

 

 

CZIN.eu Pridat.eu Seznam S-Rank

 

Follow