aktualizováno: 29.09.2023 12:06:30 

KLUB RUČNÍHO PLETENÍ

nopky

 

Nopky ve videoukázkách Garnstudio DROPS DESIGN

Pletený nopek

V místě nopku 1 oko rozpleteme na 5 ok - nabráním příze střídavě zpředu a zezadu. Pak pleteninu obrátíme a nad těmito 5 oky upleteme 4 řady lícovým žerzejem. V páté řadě přetáhneme postupně 4 oka přes první oko vzniklého nopku, až zůstane 1 jen to první oko a pokračujeme v dalším pletení..

 

Japonský nopek - obvykle v popisech znázorněn touto značkou:

     Plete se následujícím způsobem:


1

2

3

4

5

6

7

8

9
Tento nopek pleteme na ploše z obrácených ok. Vpíchneme pravou jehlici do následujícího oka, ale o 3 řady níže (obr. 1 a 2), vytáhneme dlouhé oko, 1 oko nahodíme a znovu vytáhneme dlouhé oko ze stejného místa (obr. 3 a 4). Oko, ze kterého jsme vytahovali dlouhá oka, spustíme z levé jehlice a vypáráme 3 řady níže (obr. 5 a 6). Pokračujeme v upletení řady (obr. 7). V další řadě vytáhnutá oka i nahození upleteme obrace (obr 8). V následující řadě tato 3 oka spleteme hladce přetažením - prostřední oko nahoře (tj. 2 oka sejmeme, 1 oko hladce, sejmutá oka přes něj přetáhneme) obr. 9.

      

      

 

 

 

Upozornění: Naskenované obrázky v této sekci jsou určeny pouze pro studium a trénink ručního pletení. Není dovoleno je stahovat, kopírovat nebo jinde zveřejňovat.                   Pro zvětšení obrázků použijte lupu ve svém prohlížeči (viz časté dotazy)

Háčkované a vypletené nopky podle psaného návodu

 
 

 

 

Tuto stránku si již prohlédlo pletařek

Klub ručního pletení děkuje autorům za laskavé svolení s uveřejněním naskenovaných obrázků pro studijní účely pletařek.


 

 

 

CZIN.eu Pridat.eu Seznam S-Rank

 

Follow