aktualizováno: 06.08.2022 20:10:57 

KLUB RUČNÍHO PLETENÍ

něco o mně

Pár slov o mé osobě...co by vás tak zajímalo?

Kdy jsem se naučila plést?
Ve školním kroužku mne naučili háčkovat. Plést mne naučila moje tchýně (v roce 1982) - co se pamatuji, tak pletla vždycky u televize tak rychle, že se jí ruce jen kmitaly a navíc se při tom koukala na televizi a vůbec ne na pletení...ukázala mi jak začít a pak už jsem pletla podle návodů. 

devil

Co všechno jsem už upletla?
Toho bylo moc - svetříky, halenky, čepice, šály, přehozy, polštářky, hračky, to se nedá vyjmenovat ani spočítat... 

smiley

 

Co mne na pletení baví?
Je to pro mne relaxace, zábava, tvoření. Pletení je jako mozaika, když přidávám jedno očko ke druhému a pak z toho vznikne nějaká krásná a originální věc, která se většinou dá oblíknout a ostatní kolem mne říkají: jéé ty máš nový svetřík (nebo tak něco), ten je pěkný, to sis sama pletla?...;-) tak to mě baví ! Bohužel v poslední době si toho moc neužívám, protože většinu času trávím doma u počítače... a když něco upletu, tak je to jen malé... nečastěji pro Natálku. No a taky je to pro mne trochu jako závislost - když některý den nemám čas na pletení, cítím to jako absťák a musím udělat aspoň pár řad než jdu spát. A pro jistotu všude nosím s sebou klubíčko a jehlice, vždycky mám něco rozpleteného a co kdybych někde musela třeba chvíli čekat.... Zkrátka když odcházím z domova, vždy musím mít: klíče, peněženku, doklady a pletení. 

cool

Co tenhle web?
Tak ten začal vznikat někdy kolem roku 2012. a to proto, že některé věci ráda třídím a srovnávám, zvlášť pokud mi připadají nesrovnatelné...měla jsem plnou skříň starých časopisů o pletení a pokaždé, když jsem chtěla něco uplést a najít vzor nebo návod, který bych k tomu potřebovala, musela jsem prolistovat všechny ty časopisy....tak jsem si ty vzory a návody začala "třídit" a ukládat do počítače. No a pak mě napadlo, že by to mohlo pomoci i dalším pletařkám...(tvořit webové stránky mě taky baví). A při tom přeplétání a focení vzorů a čtení a zpracovávání návodů jsem již také vytvořila několik vlastních originálních kousků (ale nepoznáte je, jsou nenápadně zařazeny mezi ostatní). A protože jsem tehdy víc jak rok nemohla najít práci, rozhodla jsem se věnovat se tomuto webu naplno a zkusit si podnikání. Šlo to ztuha;-) v zimě se z toho dalo jakžtakž přežít, ale na jaře a v létě to žádná sláva nebyla. Jenže když jsem si našla práci nebo brigádu, zase zbylo málo času na web. Zabere to hodně času - pletení, focení nebo skenování, tvorba popisů, vyhledávání odkazů a taky to něco stojí - provoz webu, doména, hosting, pletací příze atd..., takže jestli mi závidíte, jak na tom vydělávám, tak to opravdu nemusíte;-)
19.10.2019
Já velmi děkuji za všechny Vaše příspěvky, které mi pomáhaly tvořit a nevzdat to. Jen díky nim vzniklo několik dalších modernějších webů, kde mohu nabídnout sbírky návodů a vzorů zdarma. Bohužel, bez reklam to není možné. Potřebuji alespoň trochu návratnosti. Od doby, kdy jsem s webovou tvorbou začala - až do dneška - se velmi změnila situace na internetu. Tehdy nebyl Pinterest a Facebook byl v začátcích, o ostatních sociálních sítích ani nemluvím, Ravelry nikdo u nás neznal..... Dneska je všude po internetu tisíce návodů a vzorů k pletení přístupných zdarma, tak kdo by za to platil na mých stránkách, že... kdekdo si tvoří svůj blog, občas někdo něco přeloží z angličtiny nebo ruštiny a je toho spousta. Stejně ale když člověk hledá něco konkrétního - chvíli to trvá a musí vědět, jak a kam zadat dotaz, aby dostal co nejpřesnější výsledek. 
Chápu, že o placený obsah těchto stránek už není žádný zájem. Ale přesto se mi nechce jen tak tenhle web zrušit, skončit, smazat... spíš uvažuji, že tu ponechám to, co se mi zdá zajímavé a asi zruším hesla a zpřístupním tento web zdarma.... ještě se mi to v hlavě srovnává - co tu nechám a co smažu, co bude dál.... uvidíme:-) Blíží se období mého života, kdy už nebudu muset platit státu, ale stát bude platit mně - prostě budu důchodce :-)) takže se těším, že budu mít čas zase tvořit....

kiss

Co ještě dodat?
Bohužel, občas se mi ve vzkazníku objeví nějaký nepříjemný nebo provokativní příspěvek (který samozřejmě ihned smažu, protože se s nikým nebudu handrkovat na těchto stránkách), který mne nařkne z toho či onoho a mně to docela zamrzí. Ale jsem si vědoma toho, že se zákonitě objevují závistivé a nepřející duše, které musí hezké věci kazit. Jsou ojedinělé a je mi jasné, že se nemohu těmito stránkami zavděčit všem

Nikomu netvrdím, že přidávám jen nové vzory a návody, které nikdo nepletl před 20ti nebo 40ti lety. Naopak, snažím se přidávat vzory a návody, které by mohly být zapomenuty. Přidávám do klubové sbírky prostě to, co se mi líbí. Ale samozřejmě najít a vybrat si vzor na široširém internetu umí každý i sám a má to zadarmo (i když ve skutečnosti nic není zadarmo, protože i čas, který tomu věnuje, něco stojí). 

Oceňuji tedy všechny z Vás a děkuji všem z Vás, kdo chápete množství práce a energie, které vynakládám na nashromáždění, přípravu a prezentaci vzorů, návodů, obrázků, videí, archivních časopisů atd.. Děkuji Vám, že nepřidáváte provokativní a pomlouvačné příspěvky do vzkazníků na tomto webu, ale své event. negativní připomínky mi napíšete emailem. Vy víte, že na emaily odpovídám. Také děkuji, že mne ani tento web nepomlouváte v diskusích a jinde na internetu. Opravdu si toho vážím. heart

Prosím tedy i nadále: CO SE VÁM LÍBÍ, ŘEKNĚTE VEŘEJNĚ, CO SE VÁM NELÍBÍ, SDĚLTE JEN MNĚ. Děkuji. yes

Vzory - jako posloupnost pletení jednotlivých ok - nejsou předmětem autorského práva. Autorskému právu však podléhají obrázky a fotografie. Všechny fotografie vzorků pleteniny u vzorů jsou moje vlastní, všechny obrázky s popisy vzorů jsem vytvořila sama. Téměř všechny předlohy k barevnému pletení jsem vytvořila sama. S autorskými právy k ostaním fotografiím, obrázkům a skenům se snažím vypořádat, jak to nejlépe umím. S autory, kterých se to týká, jsem v kontaktu, pokud je to možné. Pokud máte pocit, že jsem porušila Vaše vlastní autorské právo, napište mi, prosím, a já Vaše připomínky budu opět konzultovat se svým právníkem. Děkuji.

cool

TAK AŤ SE VÁM TU LÍBÍ A NAJDETE TU NĚCO INSPIRATIVNÍHO!
Můžete taky navštívit dalšé moje stránky:
Katalog návodů zdarma na pletení
Kaleidoskop vzorů pro ruční pletení
Katalog návodů zdarma na háčkování
.. a asi na internetu někde narazíte na dalších cca 8 až 10 mých webíků k pletení, háčkování, ale i na jiná témata...

 

TOPlist

 

CZIN.eu Pridat.eu Seznam S-Rank

 

Follow