aktualizováno: 18.01.2023 17:31:06 

KLUB RUČNÍHO PLETENÍ

kapsy

Pletení kapsy podle časopisu Burda-škola pletení


 

 

Pletení kapsy ve videoukázkách Garnstudio DROPS DESIGN

 

Vnitřní kapsa na předním díle

Tělo kapsy upleteme samostatně a oka přesuneme na pomocnou jehlici.
Přední díl oděvu upleteme až do místa, kam má přijít kapsa. Nyní upleteme řadu od prostředního okraje dílu až k místu, kde má začínat kapsa. Následující oka  odložíme/přesuneme na pomocnou jehlici, a to v takovém počtu, jaký počet ok má předem připravené tělo kapsy. Namísto odložených ok upleteme nyní oka z předem připravené kapsy a dokončíme řadu upletením zbývajících ok. Dále pokračujeme v pletení předního dílu na stejný počet ok jako dříve.
Po dokončení dílu nabereme odložená oka okraje kapsy z pomocné jehlice. Upleteme okrajový lem kapsy a všechna oka uzavřeme najednou. Okraje lemu kapsy přišijeme po obou stranách na lícové straně předního dílu.
Tělo kapsy přišijeme po obvodu na rubové straně předního dílu tak, aby na lícové straně stehy nebyly vidět.

 
   

 

Falešná kapsa - ozdoba na pletenině

 V této ukázce pracujeme s 24 oky. Pleteme následující lícovou řadu takto: 20 ok upleteme hladce, z toho posledních 16 upletených ok odložíme - přesuneme na pomocnou jehlici nebo kus příze - to bude později lem kapsy, dál upleteme 4 oka hladce. V další řadě nahodíme 16 novch ok v místě, kde jsou odložená oka a pokračujeme v pletení žerzejem.
Později přesuneme odložená oka zpět na pracovní jehlici a upleteme pružný okraj kapsy. Pleteme vždy 1 oko vroubkovaným žerzejem, tedy na líci i na rubu hladce a dále pružným vzorem 2/2 tak, aby z lícové strany byla na obou stranách lemu první 2 oka hladce.
Když pružný lem měří cca 2,5 cm, všechna oka volně uzavřeme, každé oko tak, jak se jeví. Lem přišijeme neviditelným stehem na obou stranách k pletenině. Otvor kapsy také sešijeme, jak je patrné z videoukázky.

 

 

 


 


Upozornění:

Naskenované obrázky v této sekci jsou zde pouze pro studijní účely.

Není dovoleno je stahovat, kopírovat nebo zveřejňovat jinde na internetu.


Tuto stránku si již prohlédlo pletařek.

Klub ručního pletení děkuje autorům za laskavé svolení s uveřejněním naskenovaných obrázků pro studijní účely pletařek.


 

 

 

CZIN.eu Pridat.eu Seznam S-Rank

 

Follow