aktualizováno: 16.05.2019 08:32:31 

KLUB RUČNÍHO PLETENÍ

ujímání

Nevidíte video?

Přesvědčte se, že používáte nejnovější verzi Adobe Flash Player. Pro přehrávání videa potřebujete mít povolený javascript ve vašem prohlížeči.

Ještě nemáte heslo pro vstup do všech klubových sekcí ?? zaregistrujte se zde  Pro odběr novinek a nápadů na pletení zdarma se, prosím, přihlašte zde

 

Ujímání a splétání ok ve sdílených videoukázkách
Garnstudio DROPS DESIGN

doplněno o české popisky

2 oka splést hladce

Pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak ujmout 1 oko je uplést 2 oka najednou hladce, jakoby šlo o 1 oko. Ve videoukázce vidíme, jak nejprve spleteme 2 oka hladce za přední nit - výsledné oko pak směřuje doprava (). Po té spleteme 2 oka hladce za zadní nit (anglicky) - výsledné oko pak směřuje doleva ().

2 oka splést přetažením

Videoukázka zobrazuje jak spleteme 2 oka přetažením: 1 oko sejmeme hladce, další oko upleteme hladce, pak sejmuté oko přes něj přetáhneme (). Výsledné oko směřuje doleva - tedy má stejný vzhled jako při spletení dvou ok hladce za zadní nit.
 

 

2 oka splést obrace

Při ujímání v obrace pletené ploše splétáme 2 oka obrace (). V naší ukázce můžeme sledovat postup při tzv. kontinentálním, evropském splétání (příze vedena z levé ruk) a pak také metodu tzv. americkou (příze vedena z pravé ruky).

2 oka splést obrace za zadní nit (anglicky)

Když máme podle návodu: 2 oka splést obrace za zadní nit (anglicky) - tak tady přesně uvidíme, jak na to. Nejprve nabereme 2 oka na pravou jehlici, přetočíme je a přesuneme je zpět na levou jehlici jedno po druhém. Pak upleteme obě oka najednou obrace za zadní nit.
Jak si můžeme všimnout, spojená oka mají z druhé strany úplně stejný vzhled jako když spleteme 2 oka přetažením, což se může hodit například když ujímáme pro raglán v obou - lícových i rubových řadách.

 

Ujímání a splétání ok podle obrázků


Upozornění:

Naskenované obrázky v této sekci jsou zde pouze pro studijní účely. 
Není dovoleno je stahovat, kopírovat nebo zveřejňovat jinde na internetu.

 

 

get and paste code

Klub ručního pletení děkuje autorům za laskavé svolení s uveřejněním naskenovaných obrázků pro studijní účely začínajících pletařek.


 

 

TOPlist

 

CZIN.eu Pridat.eu Seznam S-Rank

 

Follow