aktualizováno: 16.05.2019 08:32:31 

KLUB RUČNÍHO PLETENÍ

okraje a lemování

Nevidíte video?

Přesvědčte se, že používáte nejnovější verzi Adobe Flash Player. Pro přehrávání videa potřebujete mít povolený javascript ve vašem prohlížeči.

Ještě nemáte heslo pro vstup do všech klubových sekcí ?? zaregistrujte se zde  Pro odběr novinek a nápadů na pletení zdarma se, prosím, přihlašte zde

 

Okraje a lemování pletených výrobků 

ve videoukázkách DROPS DESIGN (bez mluveného slova)

Zubatý / zoubkovaný okraj pleteniny

Mnoho pletených výrobků je zakončeno dolním zoubkovaným lemem.

Je to estetický a jemný okraj pleteniny. Získáme jej upletením jedné dírkové řady a následně přeložením okraje přesně v této řadě. 
 
Takže upleteme několik cm lícovým žerzejem, pak upleteme 1 lícovou řadu takto: *2 oka splést hladce, 1 nahodit* - opakujeme přes celou řadu. Dál pokračujeme lícovým žerzejem nebo vzorem modelu, který tvoříme. Nakonec ohrneme okraj do rubu a přeložíme přesně v dírkové řadě. Okraj přišijeme na rubové straně tak, aby steh byl z lícové strany nenápadný.

Dvojtý dutinkově napletený okraj 

Je použita slabší pletací příze a není dobré tvořit tento okraj ze silnější příze. Raději použijeme vždy slabší, i když pletený díl oděvu máme vytvořen ze silné příze.

Z lícové strany nabereme přiměřený počet ok tenkou přízí. Pokud máme svetr pletený silnou přízí např. na jehlicích č. 7, nabrali bychom cca 8-10 ok na 5cm délky. Jestliže nyní nahazujeme oka tenkou přízí, použijeme menší číslo jehlic, např. č.3, nabereme cca 
12-14 ok na 5 cm délky. 
1. řada (rub): 1 hl angl (za zadní nit), *1 nahodit, 1 hl angl*, úsek mezi ** opakujeme po celou řadu. (počet ok na jehlicích se zdvojnásobí)
2. řada (líc): všechna nově nahozená oka pleteme hladce, Všechna obrácená oka ejmeme obrace (tj. s přízí vedenou vpředu).
3. řada (rub): všechna sejmutá oka pleteme hladce, obrácená oka sejmeme obrace.
Stejně jako řadu 3 pleteme všechny následující řady.
Uzavírání (na rubu): 2 spl obr, 2 spl obr, první vzniklé oko přetáhneme přes druhé jako při běžném uzavírání řady.

 

Compare OoMA vs Vonage Voice Quality

TOPlist

 

CZIN.eu Pridat.eu Seznam S-Rank

 

Follow