aktualizováno: 16.05.2019 08:32:31 

KLUB RUČNÍHO PLETENÍ

nopky

Nevidíte video?

Přesvědčte se, že používáte nejnovější verzi Adobe Flash Player. Pro přehrávání videa potřebujete mít povolený javascript ve vašem prohlížeči.

 

Nopky ve videoukázkách Garnstudio DROPS DESIGN

Pletený nopek

V místě nopku 1 oko rozpleteme na 5 ok - nabráním příze střídavě zpředu a zezadu. Pak pleteninu obrátíme a nad těmito 5 oky upleteme 4 řady lícovým žerzejem. V páté řadě přetáhneme postupně 4 oka přes první oko vzniklého nopku, až zůstane 1 jen to první oko a pokračujeme v dalším pletení..

 

Japonský nopek - obvykle v popisech znázorněn touto značkou:

     Plete se následujícím způsobem:


1

2

3

4

5

6

7

8

9
Tento nopek pleteme na ploše z obrácených ok. Vpíchneme pravou jehlici do následujícího oka, ale o 3 řady níže (obr. 1 a 2), vytáhneme dlouhé oko, 1 oko nahodíme a znovu vytáhneme dlouhé oko ze stejného místa (obr. 3 a 4). Oko, ze kterého jsme vytahovali dlouhá oka, spustíme z levé jehlice a vypáráme 3 řady níže (obr. 5 a 6). Pokračujeme v upletení řady (obr. 7). V další řadě vytáhnutá oka i nahození upleteme obrace (obr 8). V následující řadě tato 3 oka spleteme hladce přetažením - prostřední oko nahoře (tj. 2 oka sejmeme, 1 oko hladce, sejmutá oka přes něj přetáhneme) obr. 9.

      

      

 

 

 

Upozornění: Naskenované obrázky v této sekci jsou určeny pouze pro studium a trénink ručního pletení. Není dovoleno je stahovat, kopírovat nebo jinde zveřejňovat.                   Pro zvětšení obrázků použijte lupu ve svém prohlížeči (viz časté dotazy)

Háčkované a vypletené nopky podle psaného návodu

 
 

 

 

Tuto stránku si již prohlédlo pletařek

Klub ručního pletení děkuje autorům za laskavé svolení s uveřejněním naskenovaných obrázků pro studijní účely pletařek.


 

 

TOPlist

 

CZIN.eu Pridat.eu Seznam S-Rank

 

Follow