aktualizováno: 16.05.2019 08:32:31 

KLUB RUČNÍHO PLETENÍ

něco o mně

Pár slov o mé osobě...co by vás tak zajímalo?

Ve školním kroužku mne naučili háčkovat. Plést mne naučila moje tchýně (v roce 1982) - co se pamatuji, tak pletla vždycky u televize tak rychle, že se jí ruce jen kmitaly a navíc se při tom koukala na televizi a vůbec ne na pletení...ukázala mi jak začít a pak už jsem pletla podle návodů. 

devil

Toho bylo moc - svetříky, halenky, čepice, šály, přehozy, polštářky, hračky, to se nedá vyjmenovat ani spočítat... 

smiley

 

Je to pro mne relaxace, zábava, tvoření. Pletení je jako mozaika, když přidávám jedno očko ke druhému a pak z toho vznikne nějaká krásná a originální věc, která se většinou dá oblíknout a ostatní kolem mne říkají: jéé ty máš nový svetřík (nebo tak něco), ten je pěkný, to sis sama pletla?...;-) tak to mě baví ! Bohužel v poslední době si toho moc neužívám, protože většinu času trávím doma u počítače... a když něco upletu, tak je to jen malé... nečastěji pro Natálku. No a taky je to pro mne trochu jako závislost - když některý den nemám čas na pletení, cítím to jako absťák a musím udělat aspoň pár řad než jdu spát. A pro jistotu všude nosím s sebou klubíčko a jehlice, vždycky mám něco rozpleteného a co kdybych někde musela třeba chvíli čekat.... Zkrátka když odcházím z domova, vždy musím mít: klíče, peněženku, doklady a pletení. 

cool

Tak ten začal vznikat proto, že některé věci ráda třídím a srovnávám, zvlášť pokud mi připadají nesrovnatelné...měla jsem plnou skříň starých časopisů o pletení a pokaždé, když jsem chtěla něco uplést a najít vzor nebo návod, který bych k tomu potřebovala, musela jsem prolistovat všechny ty časopisy....tak jsem si ty vzory a návody začala "třídit" a ukládat do počítače. No a pak mě napadlo, že by to mohlo pomoci i dalším pletařkám...(tvořit webové stránky mě taky baví). A při tom přeplétání a focení vzorů a čtení a zpracovávání návodů jsem již také vytvořila několik vlastních originálních kousků (ale nepoznáte je, jsou nenápadně zařazeny mezi ostatní). A protože jsem víc jak rok nemohla najít práci, rozhodla jsem se věnovat se tomuto webu naplno a zkusit si podnikání. Jde to ztuha;-) zvlášť na jaře a v létě to žádná sláva zatím není. Zabere to hodně času - pletení, focení nebo skenování, tvorba popisů, vyhledávání odkazů a taky to něco stojí - provoz webu, doména, hosting, pletací příze atd..., takže jestli mi závidíte, jak na tom vydělávám, tak to opravdu nemusíte;-) Já velmi děkuji za všechny Vaše registrační poplatky. Jen díky nim mám čas tento web stále rozšiřovat a zdokonalovat. 

kiss

Bohužel, občas se ve vzkazníku objeví nějaký nepříjemný a i provokativní příspěvek (který samozřejmě ihned smažu, protože se s nikým nebudu handrkovat na těchto stránkách), který mne nařkne z toho či onoho a mně to docela zamrzí. Ale jsem si vědoma toho, že se zákonitě objevují závistivé a nepřející duše, které musí hezké věci kazit. Jsou ojedinělé a je mi jasné, že se nemohu těmito stránkami zavděčit všem

Nikomu netvrdím, že přidávám jen nové vzory a návody, které nikdo nepletl před 20ti nebo 40ti lety. Naopak, snažím se přidávat i vzory a návody, které by mohly být zapomenuty. Přidávám do klubové sbírky prostě to, co se mi líbí. Ale samozřejmě najít a vybrat si vzor na široširém internetu umí každý i sám a má to zadarmo (i když ve skutečnosti nic není zadarmo, protože i čas, který tomu věnuje, něco stojí). 

Oceňuji tedy všechny z Vás a děkuji všem z Vás, kdo chápete množství práce a energie, které vynakládám na nashromáždění, přípravu a prezentaci vzorů, návodů, obrázků, videí, archivních časopisů atd.. Děkuji Vám, že nepřidáváte provokativní a pomlouvačné příspěvky do vzkazníků na tomto webu, ale své event. negativní připomínky mi napíšete emailem. Vy víte, že na emaily odpovídám. Také děkuji, že mne ani tento web nepomlouváte v diskusích a jinde na internetu. Opravdu si toho vážím. blush

Prosím tedy i nadále: CO SE VÁM LÍBÍ, ŘEKNĚTE VEŘEJNĚ, CO SE VÁM NELÍBÍ, SDĚLTE JEN MNĚ. Děkuji.

Vzory - jako posloupnost pletení jednotlivých ok - nejsou předmětem autorského práva. Autorskému právu však podléhají obrázky a fotografie. Všechny fotografie vzorků pleteniny u vzorů jsou moje vlastní, všechny obrázky s popisy vzorů jsem vytvořila sama. Téměř všechny předlohy k barevnému pletení jsem vytvořila sama. S autorskými právy k ostaním fotografiím, obrázkům a skenům se snažím vypořádat, jak to nejlépe umím. S autory, kterých se to týká, jsem v kontaktu, pokud je to možné. Pokud máte pocit, že jsem porušila Vaše vlastní autorské právo, napište mi, prosím, a já Vaše připomínky budu opět konzultovat se svým právníkem. 

cool

Dvanáct podmínek k dědictví, žihelské filmy: Včera, dnes a zítra a  Včera, dnes a pozítří

 

TOPlist

TOPlist

 

CZIN.eu Pridat.eu Seznam S-Rank

 

Follow