aktualizováno: 16.05.2019 08:32:31 

KLUB RUČNÍHO PLETENÍ


Velikonoční kachnička

kachnička1

Potřeby: zbytek příze příjemné barvy, kousek oranžového filcu, černé korálky na očíčka

Postup pletení: nahodíme 36 ok a pleteme vroubkovým žerzejem (všechny řady hladce) 12 řad. V následujících 6 řadách přidáváme
na každé straně 1 oko (na celk. 42 ok).

kachnička2

Nyní uzavřeme z obou stran 11 ok a pokračujeme nad zbylými 20 oky vroubkovým žerzejem ještě 11 řad. Oka neuzavíráme,
přízi ustřihneme s delším koncem, provlékneme všemi oky
a stáhneme do tvaru hlavičky
.

kachnička3

Upletený dílek přeložíme a sešijeme šev hlavičky a krku. Vynecháme záda a sešijeme šev spodní strany s ocáskem. 
Na zádech zůstane otvor pro naplnění dobrotami.
Přišijeme látkový (filcový) zobáček ve tvaru kosočtverce
a přišijeme korálky jako oči.


kachnička5

Kachniček můžeme udělat celé hejno, ať máme pro každého něco:-)
Veselé velikonoce!


kachnička6

zahraniční zdroj


 

 

Návody na ruční pletení, pleteme svetříky i čepičky pro děti i pro dospělé velikosti, pletené vzory a návody na pletení. Pletená čepice a k ní patří i pletený nákrčník nebo šála. Patří nezbytně k doplňkům našeho oblečení. Pletené svetry jsou ukázkou originální tvořivosti každé pletařky. Žádné dva pletené svetry nejsou stejné. Vždycky přidáváme do výrobku kousek naší vlastní kreativity. Pletařky, určitě mi dáte za pravdu, že kdo propadl zálibě v pletení, miluje všechno, co s ním souvisí... Okukovat nové příze v obchodech a na internetu, v trafice pokukovat po nových časopisech s pletením...a na Vánoce mít radost z knížky o pletení. Já jsem byla vděčná i za každý časopis o pletení, který mi někdo dal, takže už asi 15 let schovávám různé časopisy a brožury o pletení. Pletení je tvořivé a užitečné využití každé volné chvilky - u televize či při poslechu příjemné hudby. Také při cestování vlakem můžeme využít čas tvořením něčeho pleteného. Akdo tvoří, ten neboří :-)
Kyby všichni pletli nebo aspoň tvořili jiným způsobem, neměli by ani pomyšlení na boje, střílení, války a bomby. Je skvělé, že každá pletařka přidává kousek své energie pro lepší svět. 

Krabice se jimi plní a když mě občas popadne chuť si je prohlížet, říkám si, že je škoda je úplně odepsat jenom proto, že zrovna takové střihy pletenin už vůbec nefrčí ..

výměna odkazů: pletení-návodypletení-vzoryklubíčkovknittinbeautyháčkování-návodynápady-inspiracebarevné pleteníe-booky zdarmaobrazky okolo

TOPlist

 

CZIN.eu Pridat.eu Seznam S-Rank

 

Follow