aktualizováno: 16.05.2019 08:32:31 

KLUB RUČNÍHO PLETENÍ

Matrix 2001 - Internetové stránky spisovatele, publicisty a badatele Jaroslava Chvátala

Krajkové šaty Sněhurka

 

Velikost 116, Spotřeba: 6 klubek bílé bavlněné příze zn. Sněhurka (pleteno dvojitě), jehlice č. 3 a 4.
 
Použité vzory:
I. pružný lem 1/1 = 1 hl, 1 obr, pleteme stále nad sebou.
II. krajkový vzor - viz rozkres A a B - rubové řady pleteme, jak se jeví, nahození obrace.
Zkušební vzorek: 10x10 cm = 23 ok a 26 řad
Postup práce:
Zadní díl začneme vziorem I na 84 ok a jehlicemi č. 3 pleteme do výšky 7 cm. Pokračujeme jehlicemi č. 4: 2 řady žerzejem (líc hladce, rub obrace) a dále vzorem II A s rozdělením ok: krajové oko, 1 oko hladce, 10xvzor, 1 oko hladce a krajní oko. Upleteme 16 řad vzoru a dále 2 řady žerzejem.
Pokračujeme vzorem II B 4x nad sebou, opět rozdělíme 2 řadami žerzeje a končíme 3x nad sebou vzorem II A. Horní okraj dílu zakončíme 6 řadami vzorem I.
 
 
Přední díl pleteme stejně jako zadní díl. Šaty mají lodičkový výstřih, nenítedy nutné tvarování.
Dokončení:
Díly sešijeme v ramenou a bocích podle označení na střihu a upleteme lem k průramkům. Nabereme oka na kruhovou jehlici a pleteme 6 řad vzorem I.
 

 

 

Návody na ruční pletení, pleteme svetříky i čepičky pro děti i pro dospělé velikosti, pletené vzory a návody na pletení. Pletená čepice a k ní patří i pletený nákrčník nebo šála. Patří nezbytně k doplňkům našeho oblečení. Pletené svetry jsou ukázkou originální tvořivosti každé pletařky. Žádné dva pletené svetry nejsou stejné. Vždycky přidáváme do výrobku kousek naší vlastní kreativity. Pletařky, určitě mi dáte za pravdu, že kdo propadl zálibě v pletení, miluje všechno, co s ním souvisí... Okukovat nové příze v obchodech a na internetu, v trafice pokukovat po nových časopisech s pletením...a na Vánoce mít radost z knížky o pletení. Já jsem byla vděčná i za každý časopis o pletení, který mi někdo dal, takže už asi 15 let schovávám různé časopisy a brožury o pletení. Pletení je tvořivé a užitečné využití každé volné chvilky - u televize či při poslechu příjemné hudby. Také při cestování vlakem můžeme využít čas tvořením něčeho pleteného. Akdo tvoří, ten neboří :-)
Kyby všichni pletli nebo aspoň tvořili jiným způsobem, neměli by ani pomyšlení na boje, střílení, války a bomby. Je skvělé, že každá pletařka přidává kousek své energie pro lepší svět. 

Krabice se jimi plní a když mě občas popadne chuť si je prohlížet, říkám si, že je škoda je úplně odepsat jenom proto, že zrovna takové střihy pletenin už vůbec nefrčí ..

výměna odkazů: pletení-návodypletení-vzoryklubíčkovknittinbeautyháčkování-návodynápady-inspiracebarevné pleteníe-booky zdarmaobrazky okolo

TOPlist

 

CZIN.eu Pridat.eu Seznam S-Rank

 

Follow