aktualizováno: 16.05.2019 08:32:31 

KLUB RUČNÍHO PLETENÍ

Jednoduché dívčí pončo

 

 

 

 

Jednoduché obdélníkové dívčí pončo

Upleťte jednoduché pončo - pro Vás nebo pro Vaši mladou slečnu. Postup je vhodný i pro začínající pletalky. Pončo má obdélníkový tvar a je pletené lícovým žerzejem s vroubkovanými okraji pletací přízí vhodnou pro jehlice č. 8. 

Velikost: Univerzální dívčí velikost

Potřeby:

  • Silná pletací příze, spotřeba: cca 800 g
  • Jehlice č. 8 (raději kruhové než rovné - pro velký počet ok)

Použité vzory a zkratky:

  • Lícový žerzej = pleteme lícové řady hladce, rubové řady obrace
  • Vroubkovaný žerzej = lícové i rubové řady pleteme hladce

Zkušební vzorek: zkušební vzorek: 11 ok a 16 řad = 10x10 cm

Postup práce:

Nahodíme 114 ok, pleteme 12 řad (tj. cca do výšky 7 cm) vroubkovaným žerzejem. Dále pokračujeme lícovým žerzejem kromě 8 ok u obou stran, která pleteme stále vroubovaným žerzejem.

Ve výšce pleteneiny 57 cm od nahození začneme plést prostředních 44 ok také vroubkovaným žerzejem. Takto upleteme 12 řad (tj. cca 7cm).

Nyní uzavřeme 24 prostředních ok pro výstřih a obě poloviny dál pleteme odděleně. Každou polovinu upleteme do výše 7 cm od uzavřených prostředních ok, přitom u okraje výstřihu pleteme vždy 10 ok vroubkovaným žerzejem.

V další řadě nahodíme namísto výstřihu nových 24 ok a pokračujeme v pletení lícovým žerzejem s vroubkovanými okraji (8 ok na každé straně) jako u první poloviny ponča.

Ve výšce pleteniny 130 cm od nahození upleteme druhý dolní okraj vroubkovaným žerzejem po celé šíři a po 12 řadách všechna oka uzavřeme.

Dokončení - zapošijeme konečky příze do rubové strany.

nákres střihu (rozměry v cm)

 

   
   

 

TOPlist

 

CZIN.eu Pridat.eu Seznam S-Rank

 

Follow