aktualizováno: 16.05.2019 08:32:31 

KLUB RUČNÍHO PLETENÍ

Matrix 2001 - Internetové stránky spisovatele, publicisty a badatele Jaroslava Chvátala

Návod na sestavení modulové deky

Minule jsme se soustředili na zhotovení prvního, základního čtverce, tentokrát pro vás Alenka připravila doplétání dalších tří - pracovní název na maxičtverec.

Jak už jsme nabízeli minule, můžete pracovat pouze se dvěma, ale také s vícero barvami. A právě do těchto tajů vás chceme zasvětit dnes...

Pletení můžu doporučit z vlastní praxe při nástupu prvňáčků do školy. Pokud jste netrpělivá matka a trošku i cholerická (jako já, Jitka), zvládnete všechna úskalí disleksie, zútulníte si byt, a ještě se uklidníte.

Minule jsme zkončili upletením "pidičtverce", jak říká můj malý kamarád Vojta. A následným nabráním 34 ok na čtverci původním + nahozením 34 ok nových.

Po nabrání a nahození celkem 68 ok pokračujete naprosto stejně tím, že si střed označte přízí a u něj, vždy v lichých řadách ujímejte po jednom oku z každé strany. Jak, najdete v minulém dílu Modulového pletení.

Pokud budete plést více barvami a chtít tvarovat do dalších čtverců, doporučuje Alenka si nakreslit plánek. Pro ty, kteří nám psali do redakce, ano, pleteme stále hladce, po rubu i líci.

Poslední čtverec vytvořte nabráním ok z přilehlých čtverců, jinak pokračujte úplně stejně.

Pokud budete chtít z maxičtverců sestavovat ještě větší, geometricky navazující plochu, musíte barvy pečlivě volit. Nebo můžete plést, jak vás múza osloví a kombinovat barvy, jak se vám zachce a uplést si pěknou divočinu.

text i obrázky jsou převzaté z nefunkční stránky hezkevecicky.eu

 

 

TOPlist

 

CZIN.eu Pridat.eu Seznam S-Rank

 

Follow